MULTIOYUN

SİTEMİZE KAYDOLDUKTAN SONRA E-MAIL ADRESİNİZE GELEN E-MAIL'DEKİ LİNKE TIKLAYARAK ÜYELİĞİNİZİ AKTİF EDİNİZ...

AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Mount And Blade

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
FireKenan
3. Seviye Üye
3. Seviye Üye

MesajKonu: Mount And Blade   Ptsi Tem. 13, 2009 9:49 am

eyer oyun türkçe değilse bunu yapın olur%100 olur:Güzel birşey geliştirdim mount blade in yüklü olduğu yerde languages var bu dosyanın için "en" ve "tr" olmak üzere 2 dosya var "tr" nin içinde bulunan dosyaları "en" klasörüne atın ve
türkçe oynayın

mount&blade0.808 setup lınk:http://rapidshare.com/files/31119334...c_0808_kur.exe

mount&blade0.808 crack link:http://rs2.rapidshare.com/files/1605....808_crack.rar

rar pass:www.oyuncehennemi.com

arklar oyunun crakc ını yapmazsanız sevıye 6 da oyundan atıo crack ı yaptıgınızda oyun full oluo sımdı nasıl yapıcagınızı anlatıcam sıze

sımdı ılk olarak mount&blade0.808ı kuruyoruz
sonra crack ı masaustune cıkarıoruz
sımdı masaustune mount&blade ssimgesi gelecek ona tıklıoruz acıoruzve sonra crack dosyasını acıp onun ıcındekı crack programını acıoruz crack actıkdan sonra
mount&blade serinumarınızı gırıne tıklayın ve kucuk pencere acılcak manuel aktivasyon a tıklayın oraya ıstedıgınız ı yazın mesela durmadan aaaaaaa basın olur sonra tamam a tıklayın aktivasyon başarılı dıcek tamam basıoruz ve atvekılıç ı oynaya tıklıoruz her oyuna gırerken bunları yapıoruz ben burada detaylı anlattım halbukı cok az sey

not:her oyuna gırısımızde bu ıslemlerı yapıcaz uzun deıl kısa
ve ayrıca ılk oyunun launcher ı acıoz sonra crack ı acıoz her oyuna gırsıde bunları yapıcaksınız

ve ayrıca oyundakı şehirlerde yanınıza alıcagınız kahramanlar war onların yerlerını soyluorum sımdı:

marnid:
zendar sehrinde handa bulunuuor ve aketon ıstıo

borcha:
rivaçeğ şehirinde kalede bulunuo kalenın sonuna gıdın ve zından war
orada onunla konusun sonra lord a gıdın onu alın

ewt bu kadar

sımdıde şifreler:

İlk olarak C:/program files/mount&blade dosyası içindeki rgl_config dosyasını açın. "Cheat Mod=0"ı , "Cheat Mod=1" yapın. Böylece hileler aktif olacaktır...
Aşağıda Mount and Blade'deki tüm hileleri ve nasıl kullanacağınızı bulacaksınız. (Bu liste oyunun tam sürümüne sahip olduğunuz varsayılarak hazırlanmıştır.

Hileleri Aktif Hale Getirme
Oyunun açılış menüsünde, "Configure" kısmında, "Game" sekmesi altında "Enable Cheats" yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ardından "OK"e basıp, normal yoldan oyununuza girin.

Hileler

1000 Denar kazanma
Inventory ekranında CTRL+X

1000 exp. kazanma
Character ekranında CTRL+X

Askerlere 1000 exp. kazandırma
Party ekranında grubu seçtikten sonra CTRL+X. Exp. gruba eşit dağıtılır.

Companion’lara 1000 exp. kazandırma
Conpanion’a “Tell me about yourself” dedikten sonra CTRL+X

Dünya haritasında ışınlanma
Gitmek istediğiniz yeri hedefleyip CTRL+Sol Mouse Tıkı

Dünya haritasında zamanı hızlı geçirme
CTRL+Space

Dünya haritasının tümünü görme
CTRL+T

Savaş sırasında can doldurma
CTRL+H

Savaş sırasında düşman öldürme
CTRL+F4

Bullet-Time!!!
Savaş sırasında F9

Stop The Time
Savaş sırasında F11

oyunda asker alımı:
Asker almak, esir kurtarmak ve esir almak

Asker almak

Bütün modlarda da normalde oyunda(Native) da asker almak vardır. Askerleri "Salt Mine(Tuz Madeni)" hariç her yerden alabilirsiniz. Askerleri bulunduğu faction'a göre alabilirsiniz. Bunlar, Zendar'daki(Neutral), Swadianların şehirlerindeki ve Vaegirlerin Şehirlerindeki hanlardaki(tavern) hancıya sormanız yeterli. Hancıya asker almak ile ilgili şeyleri sorduğunuzda bulunan askerler, almak için ne kadar para istedikleri ve aylık maaşları belirtenen bir pencere açılacak.

Zendar Hanı'nda çıkabilecek askerler:

- Townsman

- Farmer

- Watchman

Swadian Kasabalarındaki hanlardan çıkabilecek askerler:

- Swadian Peasant

ve ayrıca ben buraya mod koymadım fakat mod ındırırsenız bole yapıcaksınız:
Mod Yükleme

1)Eğer dosya *.exe uzantılı ise üzerine çift tıklayıp açın ve yükleyin...

2)Eğer zip/rar vs. dosyasına sıkıştırılmış ise dosyayı çıkarın . Sonra bu dosyayı C:/programfiles/mountandblade/modules ' in içine yapıştırın. Eğer başka bir yere yüklediyseniz yüklediğiniz yerden Mount&Blade'e girip aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Eğer sıkıştırma programı sizde yok ise Winrar' ı download edebilirsiniz...

ve oyun da hile gibi bisi adamınız cok guclu oluo:
Selam bende bulduğum bir hileyi sizinle paylaşmak istedim bilmiyorum belki forumda başka yerlerde bu konudan bahsedilmişmi ama ben ilk defa söylüyorum...

v.0.808 de karakter sayfasını açın...
İstatistikler deyin...
sonra karakter ihraç et ve karakter ithal et yazıları çıkacak karşınıza...
ilk önce karakter ihraç et deyin ve oyundan çıkın...
sonra oyunun bilgisayarınızda yüklü olduğu klasörü açıp ''CharExport'' yazan klasörü açın....
orada kendi karakterinizin ismiyle adlandırılmış bir not defteri bulacaksınız onu açın...
işte karakterinizle ilgili herşey önünüzde yazıyor istediğiniz şeyi istediğiniz şekilde deiştirebilirsiniz isterseniz tüm hünerleri 10 yapıp lwlinizi 1 yapabilirsiniz GÜÇ=600 yapabilirsiniz
istediğiniz tüm ayarları yaptıktan sonra değişiklikleri kaydedin ve tekrar oyuna girin...
tekrar karakter sayfasından istatistikler bölümüne girin ama bu sefer Karakter ithal et yazısını tıklayın... Ve işte karakteriniz sizin istediğiniz ayarlardaki özelliklere sahip

#tüyo:: Eğer tüm hünerlerinizin 10 olupta oyunda geçerli olmasını istiyorsanız gerekli olan Güç Karizma Zeka Ve Çevikliğinizin en az 10 olması gerekiyor....

- Swadian Footman

Vaegir Kasabalarındaki hanlardan çıkabilecek askerler:

- Vaegir Peasant

- Vaegir Footman

Not: Bu belirtilen askerlerin hepsi geliştirilebilir.

ve ayrıca oyun da sızden esir getirmenızı ıster savasda kı dusmanlarınız bayıltırsanız esır ooluolar savas sonunda alıosunuz yanınıza ve düşmanınız nasıl bayıltcagınız konusunda 1 bilgiüşmanı daha kolay bayıltmanın yolu:
Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi bayıltıcı hasar kesici ve deliciye göre çok daha az zarar verir.
Ancak önce adama kesici silahla vurup hemen bi sopa çekip vurmak işinizi kolaylaştırır çünkü adama isterseniz 1 canı kalana kadar baltayla vurun son 1 canını sopayla alın bayılır. Aynı şekilde son 1 cana kadar sopayla vurup son canını kılıçla almakda adamı öldürür.
***(yani sopa il bayıltılıo)

ayrıca ben şifre ıle degıl kendım para yaparım ama nasıl dıosanız buyrun:

Re: Türkçe Kitaplık, M&B'le ilgili olan konuları burada bulabilirsiniz. « Reply #77 on: March 16, 2008, 03:45:34 pm »

--------------------------------------------------------------------------------
Ayrıca ilk tımarımızı aldıktan sonra diğer yerlerde "sana veremem" diyip duruyor.Buna bir çözüm varmı

Ayrıca masraf karşılamak için verdiği para çok az.Verdiği paraya sırf savaşta kaybettiğim 1 askerim bile etmiyor nerdeyse...

Ayrıca Video izledim M & B ile ilgili.Para kazanma rehberi.Zaten uzun zamandır oynayan oyuncuların bildiği şeyler var fakat kısa süredir ve yeni başlayanlar için...

http://www.youtube.com/watch?v=AE58X...eature=related

Nasıl Kolay Para Kazanılır ? [ Video Tarafımdan Çevirildi.Arada eklemler yaptım ]

A.S.S Yapım Sunar
---------------------
Mount And Blade Kolay Para Elde Etme Rehberi [ Version 0.903 yazıyor ama temel aynı olur ilerideki versiyonlardada.Kısaca uzun süre güncelliğini yitirmez ]
---------------------
1. Yol

Krallığın birine katılın.Benim Tercihim Rhodos krallığı çünkü Tüm düşman ve Çapulcu [ Hırsız , Haydut ] lardan uzakta...

Ve size bir köy verecekler.Haftada bir vergi için ziyaret edin ve iyi parayı kapın

Benim köyümün ismi Rudi ve Herşeyden uzak.Para için gidiyorum genellikle...

[ 3000 dinar veya daha fazla gelir var ]
---------------------
2. Yol

Düşman kervanlarını soyun , Köyleri yağmalayın.Kadife ve baharattan iyi gelir elde edebilirsiniz...

[ Not : Esirleride yanınıza alıp Ramun (Zendar da bulunmakta) veya Köle tacirlerine satabilirsiniz ]

Şu an 218 dinar aldım.Nasıl bir köy olduguna göre gelir değişir...

Ve bu eşyaları büyük şehirlere satın...
---------------------
3. Yol

Arena Savaşları...

Arenaya gidip 100 dinar yatırabilirseniz size yararı olur.İyi para kazanabilirsiniz.5 arena maçında iyi para alırsınız.Fakat başka bir büyük şehire gitmelisiniz...

[ Yani 5 maç yapıp iyi para kazandıktan sonra başka büyük şehirde 5 maç yapıp iyi para kazanın vb devam edin ]

Riskli ama başlangıç için iyi bir yöntem.Ayrca Yeteneğinizi Kılıç Kullanmadan yana kullanırsanız iyi olur bu yöntem için...
---------------------
4. Yol

Eşya Ticareti Yapmak [ Tüccarlık Yapmak ]

Karakterinizi veya grubunuzdaki kahramanları Ticaret yeteneğine yoğunlaşmış bir şekilde geliştirin...

Pazara git deyin ve Ticari Mallara değer biç deyin.Size yapmanız gerekenler yazar.Şehirlerde kullanın bu yöntemi...
---------------------
5. Yol

Kervanlara Eşlik edin , Köle tacirliği yapın , Görevleri yerine getirin...

Görevler Dışında düşük para kazanacaksınız bu yol ile...

Bazı görevlerde bazı lordlar için bazı vergiler toplayacaksınız.3000 ile 5000 dinar arasında olan bu parayı tutabilirsiniz.Fakat aynı lorda borçlanacaksınız...

buyrun sımdılık bunlar

bı tesekkur cok gormeyın
FireKenan
3. Seviye Üye
3. Seviye Üye

MesajKonu: Geri: Mount And Blade   Ptsi Tem. 13, 2009 9:50 am

Süper Bi Oyun Bence İndiren Görür Wink
bodylove99
SüPЄR MØĐЄRΛTöR
SüPЄR MØĐЄRΛTöR

MesajKonu: Geri: Mount And Blade   Ptsi Tem. 13, 2009 12:03 pm

urasma ban yicen