MULTIOYUN

SİTEMİZE KAYDOLDUKTAN SONRA E-MAIL ADRESİNİZE GELEN E-MAIL'DEKİ LİNKE TIKLAYARAK ÜYELİĞİNİZİ AKTİF EDİNİZ...

AnasayfaKayıt OlGiriş yap
Share | 

Pivot Stickfigure animation indirme + anlatım + örnek çalışmalar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
dojan_allstar
MØĐЄRΛTöR
MØĐЄRΛTöR

MesajKonu: Pivot Stickfigure animation indirme + anlatım + örnek çalışmalar   Çarş. Haz. 17, 2009 8:52 pm

not:anlatım tümüyle kendi anlatımımdır. KESİNLİKLE alıntı değildir ve programın örnek çalışması da kendime aittir.

Macromedia Flash ile yapılan bir çöp adam çalışması vardı hepiniz hatırladınız umarım:
çöp adam windowsu dağıtıyordu hatta her ikonu ters çevirip çöpü karıştırıyor ayrıca AIM messenger ile kapışıyordu.
bu animasyonun nasıl yapıldığını bilmiyorsanız söyleyim: kendisi Macromedia Flash Pro 8 ile yapılmış tam 808 frameden oluşan dev bir animasyondur. bu animasyonu hazırlamak için animatör windows masaüstünü flasha başarıyla kopyalamıştır. Çok tecrübe isteyen bir iştir ama uzmanlaşırsanız zevklidir de.

bu animasyonları bir çoğumuz yapamayabiliriz. ama dert etmeyin; artık flash ile yapılan animasyonlara gıpta ile bakmayacağız bu işlere sıfırdan başlayanlar olarak daha basit animasyonlar yapacağız. mesela çizgi filimler sürekli değişen kareler ile oluşur. Biz de bu yönntemi kullanacağız. bize flash yardımcı olabilir aslında amaçok bilgi isteyen bir çalışma olur. bize Pivot yardım edecek.

Freeware olan pivot bize sorunsuzca çöp adam animasyonları yapmada yardımcı olacak. ben de size yaptığım template figürleri (şablon figürler yani silah mouse gibi şekiller) paylaşacam. hepsini kendim yaptım ayrıca bu pivot işiyle uğraştığım için bir kaç gün paylaşım yapamamıştım onun için şimdi tüm çalışmamı sergileyeceğim.

program animasyonları gif olarak veriyor ve çok basit bir yapıya sahip.

ilk önce capsları vereyim:

Macromedia flash :

Pivot ekranı:

burada animasyon cetveli yaptığınız animasyonun her karesini gösterir. yani buradaki resimleri hızlıca hareket ettirerek animasyon yapıyoruz.

kontrol tablası ise yapılan animasyonu durdurur oynatır veya hızını değiştirir(yukarı aşağı çubuğu ile hızı değiştirebilirsiniz.)

figür ekleme ise projeye yüklenmiş figürleri (bkz. projeye figür yükleme sonraki resim) seçerek animasyona ekler.

edit bölümünde animasyondaki figürü silebilir, Figure Editorda düzenleyebilir, ortalayabilir, ters çevirebilir(sağ ise sol vb...), rengini değiştirebilir, boyutunu değiştirebilir, öne arkaya alabilirsiniz.

Next frame sonraki kareye geçer.

burada önemli yerler şöyle:

1: save animation : bu animasyonu gife aktarır.

2: load background: bu projenin arkasına bir resim koyar (mesela bir windows arkaplanı koyup windowsta fare ile çöp adamınızı savaştırabilirsiniz.)

3: load figure: benim vereceğim figür dosyalarını seçip projenize eklemenizi sağlar.

3: create fig. : eğer yapabilirseniz kendi figürlerinizi oluşturabilirsiniz.

bence bukadar program tanıtımı yeterli ama arkadaşlardan yapamayan olursa yardımcı oluurum.

şimdi beraber bir proje yapalım resimli olarak:
====================================================

pivotu açtık ve menüden load figure seçtik:

1) şimdi ekrana gelen listeden mouse seçtik (eğer yoksa benim verdiğim figürleri C:\Program Files\Pivot Stickfigure Animator\stick figures\ konumuna yükleyin.

eğer ekrana mouse figürü gelmediyse yan taraftan açılır listedeki Mouse yi seçip Add Figure tuşuna basmanız gerekir.

* ipucu bir şekli turuncu noktasından tutup sürükleyebilirsiniz. veya kırmızı noktalardan döndürebilirsiniz.

-------------------------

2)şimdi mouse figürünü sağ üst köşeye sürükleyin.

-------------------

3)ve sonra da next frame deyin.

------------------------

4)şimdi mouse figürünü biraz aşağı biraz sola kaydırın (Çok az kaydırın ama)

----------------------

5)aynı işlemi tekrarlıyoruz ta ki imleç figürü çöp adamın üzerine gelinceye kadar.

----------------

6)sonra da load figure deyip başka bir figür yüklüyoruz:
------------------

7)kahramanımızın kollarını yavaşça açıyoruz.
--------------------

8 )kutuyu çeviriyoruz (kırmızı noktalar ile)
----------------------

9) kutuyu yavaş yavaş mouse figürüne yaklaştırıyoruz.

--------------------------
basit bir animasyon yaptık beraberce, ve bu da bir başlangıç olmuştur. umarım yaptığınız çalışmalrı burada paylaşırsınız ve bu yaptığımız animasyon parçacığı flash ile yapılan animasyonun girişine çok benziyor dikkat ederseniz (o da kutudan çıkıyor kutuyu yakıyor vsvs.. )

konuyla ilgili setuplar ve ek dosyalar:

================================

Pivot Setup (Rapid)
Pivot Setup (SpeedyShare)

Tüm Figürler Rar halinde (şekilleri C:\Program Files\Pivot Stickfigure Animator\stick figures\ içine kopyalayın.)

FİGÜR DOSYALARI (RAPİD)

FİGÜR DOSYALARI (SPEEDYSHARE)

================================

bu da benim örnek çalışmam:

çalışmalarınızı bekliyorum..

FarKımıZ OlsuN DiMi?
ilkero94
ΛĐMIИ
ΛĐMIИ

MesajKonu: Geri: Pivot Stickfigure animation indirme + anlatım + örnek çalışmalar   Perş. Haz. 18, 2009 1:49 pm

ty dogan bıde herseye elıne saglık yazma amq kalabalık edıon
http://multioyun.forum.st
mytruvaonline
MØĐЄRΛTöR
MØĐЄRΛTöR

MesajKonu: Geri: Pivot Stickfigure animation indirme + anlatım + örnek çalışmalar   Perş. Tem. 02, 2009 11:11 am

ellerine sağlık

Pivot Stickfigure animation indirme + anlatım + örnek çalışmalar

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Similar topics

-
» RadipShare Dosya Indirme [Resimli Anlatım]
» Örnek Konu.
» team.GLADIO| v´1.6 YAZ TURNUVASI ÖRNEK KAYIT
» Counter Strike ile ilgili videoları burada paylaşabilirsiniz.[Örnek]
» sXe de çikan hataları ekran görüntüsü cekip koyun [Örnek]